Dołącz do klasy sportowej !!! Pre-testy klubowe

nabór do szkoły 2019 plakat

 

Zapraszamy na pre-testy do klas sportowych w szkole średniej

KS Norwid Częstochowa i  KS Częstochowianka wraz z  IX LO im. C.K. Norwida informuje o naborach do klas sportowych na rok szkolny 2019/20  o profilu siatkówka.

Zapraszamy, zarówno kandydatki jak i kandydatów  do klasy pierwszej  (po szkole podstawowej i gimnazjum) – sportowej o profilu piłka siatkowa , na pre- testy* sprawnościowe  do IX LO im. C.K. Norwida.

Klasa sportowa zakłada zwiększoną liczbę zajęć wychowania fizycznego. Młodzież ma zapewnione poranne i popołudniowe treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów z bogatą przeszłością siatkarską: m.in Radosław Panasa,  a także możliwość wyjazdów na obozy oraz turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe.
Ponadto uczniowie  mogą sprawdzać swoje umiejętności w rozgrywkach  piłki siatkowej w klubach  Exact Systems Norwid Częstochowa i KS Częstochowianka, które cieszą się wieloma osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym.

Absolwenci  Norwida grają w klubach 1-ligowych i PlusLidze.  wychowaliśmy wielu reprezentantów kraju, takich jak: Piotr Gruszka, Michał Chadała, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Marcin Kryś, Grzegorz Kokociński, Bartosz Janeczek, Piotr Hain, Nikodem Wolański, Mateusz Bieniek, Michał Kaczyński, Bartosz Bednorz, Adam Kowalski czy Grzegorz Fijałek.

Testy skierowane są do uczniów III klas gimnazjum,  i klas ósmych szkoły podstawowej, ale zapraszamy na nie także zainteresowanych  z roczników  niższych, którzy w nadchodzących latach byliby zainteresowani podjęciem nauki w IX LO im. C.K. Norwida oraz roczników wyższych, którzy chcieli by dołączyć  do klas już  istniejących.

Pre-testy* dla chłopców odbędą się  w Hali Sportowej przy IX LO im C.K. Norwida w Częstochowie przy ul. Jasnogórskiej 8:

6 kwietnia  (sobota) 2019r.  o godz. 12:00 -13:00

Pre-testy* dla dziewcząt odbędą się  w Hali Sportowej przy IX LO im C.K. Norwida w Częstochowie przy ul. Jasnogórskiej 8:

6 kwietnia  (sobota) 2019r.  o godz. 13:00 -14:00

 

Kandydaci muszą mieć ze sobą: sprzęt sportowy, aktualne badania lekarskie od lekarza sportowego oraz pisemną zgodę rodziców na udział w testach*.

*Aby dostać się do klasy sportowej należy zaliczyć testy sprawnościowe, które nadzoruje kadra trenerska klubu. Egzaminy właściwe odbywać będą się w czerwcu 2019 – o dokładnym terminie kandydaci zostaną poinformowani podczas pre-testów.
 
Program klasy obejmuje:

  • 10 godzin treningów w ramach zajęć szkolnych
  • Dodatkowe 8 godzin treningów Klubowych
  • Uczestnictwo w rozgrywkach juniorów
  • Uczestnictwo w rozgrywkach szkolnych
  • Obozy sportowe
  • Turnieje

Ulotka Testy 21.03.2019

 

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *