Kluczbork zdobyty

47688950_1105358546288067_1934014019518070784_n

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli zawodnicy Exact Systems Norwida.
W dwudziestej kolejce spotkań podopieczni Radosława Panasa dość pewnie rozprawili się z rywalem, zainkasowali 3 punty i awansowali na 3 miejsce w tabeli.
Obecnie z 40 punktami, i jedną rozegraną kolejką mniej od lidera, tracą do niego jedynie dwa punty!

Mickiewicz Kluczbork  –  Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

więcej: Arkadiusz Dudziak, siatka.org,  I liga M: Norwid lepszy od Mickiewicza

W jednym z sobotnich meczów na zapleczu PlusLigi Mickiewicz Kluczbork zmierzył się z Norwidem Częstochowa. Podopieczni Radosława Panasa kapitalnie rozpoczęli mecz, wygrali pierwszą odsłonę spotkania do piętnastu. Kolejne dwie partie miały już bardziej wyrównany przebieg, padły jednak łupem zawodników z województwa śląskiego, którzy zapisali na swoim koncie czwarte zwycięstwo z rzędu.  

W związku z żałobą narodową ogłoszoną przez prezydenta RP – Andrzeja Dudę, związaną z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza mecz został poprzedzony minutą ciszy. Podopieczni Mariusza Łysiaka mogli pochwalić się małą serią zwycięstw. Odnieśli dwa triumfy z rzędu – pokonali AZS AGH 3:1, a ostatnio Stal Nysę 3:2. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi okazali się częstochowianie. Kluczborczanie zapowiadali, że chcą zrewanżować się za tamtą przegraną. Jednego można było być pewnym przed pierwszym gwizdkiem – żadna drużyna tanio skóry nie sprzeda. – Zrobimy wszytko, co w naszej mocy, aby potrzymać dobrą passę. Jednak trzeba podejść do tego wszystkiego na spokojnie. Dwa zwycięstwa nie robią z nas mistrzów I ligi – podkreślił przed meczem Dominik Miarka, przyjmujący UKS Mickiewicz. 

Z kolei Łukasz Usowicz, środkowy Norwida zauważył: – UKS Mickiewicz Kluczbork to już nie jest ta sama drużyna, co w poprzedniej rundzie. Wygrali parę ciężkich spotkań i widać, że weszli na wyższy poziom. Mimo ich pozycji w tabeli jest to groźny rywal, w dodatku na swoim terenie. Jednak jak w każdym innym meczu najważniejsza jest nasza gra. Jeżeli zagramy tak jak we wtorkowym meczu, to jestem spokojny o dobry wynik oraz kolejne punkty dopisane do ligowej tabeli.

Częstochowianie w świetnym stylu rozpoczęli sobotni mecz w Kluczborku. Bardzo dobra skuteczność w ataku i mocna zagrywka pozwoliła im odnieść pewne zwycięstwo w premierowej odsłonie meczu 25:15. W kolejnych dwóch setach było więcej walki po obu stronach siatki. Gra była bardziej wyrównana. Jednak w końcówkach setów, zarówno drugiego jak i trzeciego więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Radosława Panasa, którzy zwyciężyli odpowiednio do 22 i 23. Statuetka MVP powędrowała do Mariusza Schamlewskiego. Exact Systems Norwid dzięki tej wygranej awansował na 3. lokatę w tabeli.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *