Piąty sparing, trzecie zwycięstwo

IMG_2078Piąty test mecz zakończył się zwycięstwem Exact Systems Norwida.

W sobotnie popołudnie w Hali IX LO Exact Systems Norwid Częstochowa rozegrany został kolejny sparing, tym razem podejmowaliśmy AGH Kraków.
Izabela Domagalska ” Norwid Częstochowa pokonał AGH Kraków”

„W pierwszym z dwóch sparingów pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa a AGH Kraków podopieczni Radosława Panasa wygrali 3:1. Szansę na rewanż krakowianie będą mieli już w najbliższą środę. Drugie spotkanie Norwida z AGH rozegrane zostanie w Krakowie.

IMG_2621Mocny atak przyjezdnych otworzył sparing w Częstochowie. Po obu stronach siatki zawodnicy nie wstrzymywali ręki. Po jednej stronie siatki raz za razem punktował Mateusz Błasiak, po drugiej celnie atakował Arkadiusz Żakieta. Gospodarzom zdarzały się błędy, szczególnie w polu zagrywki, jednak nadrabiali skuteczną grą na siatce (11:11). Gra krakowian z czasem zaczęła się nakręcać, nie do zatrzymania był Daniel Gąsior (16:12). Przyjezdni coraz częściej mijali blok częstochowian, przez co dystans utrzymywał się. W końcówce skutecznie na siatce grał Adam Smolarczyk, po jego pojedynczym bloku goście mieli kolejne piłki setowe. Chociaż przy zagrywkach Żakiety siatkarze Norwida obronili kilka z nich, zagranie Smolarczyka zakończyło inauguracyjną partię.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobył Łukasz Łapszyński. Szybko częstochowianie zbudowali przewagę, po bloku duetu Rajsner/Łapszyński na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:2. Przez własne błędy podopieczni Radosława Panasa stracili jednak prowadzenie (8:9). Tempo gry spadło, nie brakowało pomyłek po obu stronach. Dopiero po kolejnym skutecznym bloku gospodarze na nowo odskoczyli na dwa oczka i o czas poprosił trener Kubacki (15:13). Serię przy zagrywkach Wiktora Rajsnera przerwał dopiero Smolarczyk (14:17). Od tego momentu to krakowianie przejęli inicjatywę, zbliżając się do rywali na jeden punkt. Po czasie dla trenera Panasa jego podopieczni na nowo zaczęli prowadzić, po asie Artura Sługockiego ponownie odskoczyli na trzy oczka (21:18). Skuteczności nie tracił Damian Kogut. Chociaż przyjezdni walczyli do końca, nie zdołali odwrócić biegu gry. Mocny atak Żakiety zamknął drugiego IMG_2586seta.

Od początku trzeciej odsłony trener Kubacki postawił w większości na zmienników na boisko weszli Bartłomiej Gajdek, Adrian Kacperkiewicz czy Roman Kącki. Seta otworzył as Bartosza Zrajkowskiego. Dopiero atak przez środek Konrada Stajera dał pierwszy punkt AGH. Częstochowianie dominowali na boisku. Przy stanie 12:6 o przerwę poprosił trener Kubacki. Krakowianie popełniali proste błędy. Dopiero w dalszej fazie seta siatkarze AGH zaczęli odrabiać straty, jednak różnica punktowa nadal pozostawała znaczna. Przy stanie 19:11 trener Panas wprowadził podwójną zmianę – Kraś i Stabrawa zastąpili Zrajkowskiego i Żakietę. Mimo walki przyjezdnym nie udało się zniwelować dystansu. Atak Damiana Koguta po skosie i zagranie Stabrawy dało ostatnie punkty Norwidowi.

IMG_2416W czwartym secie również trener Panas postawił na zmienników. Od początku nie brakowało ciekawych wymian, jednak na nieznacznym prowadzeniu pozostawali gospodarze (8:6). Goście mieli problem z przyjęciem. Mimo starań Kąckiego jego drużyna wciąż musiała gonić wynik (12:18). Z akcji na akcję po interwencji trenera Kubackiego jego zespół zaczął stopniowo przeważać na boisku. Nie brakowało zaciętych, przedłużonych akcji (16:20). Przyjezdni do końca walczyli o odwrócenie losów seta, przy zagrywkach Stajera broniąc kolejnych piłek meczowych. Po bloku na Stabrawie zainterweniował jeszcze trener Panas (24:21). Kropkę nad i w tym meczu postawił atakujący Norwida.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AGH Kraków 3:1  (22:25, 25:23, 25:17, 25:22)”