Pierwszy test – mecz za nami

IMG_1014

W środę  29 sierpnia, po miesiącu przygotowań podopieczni Radosława Panasa – rozegrali pierwszy sparing. 
Zmierzyli się  z Lechią Tomaszów Mazowiecki, spotkanie  zakończyło się wynikiem 2:2.
Już w sobotę, 1 września kolejny sprawdzian formy, tym razem zmierzymy się w Tomaszowie.

więcej …. https://siatka.org/pokaz/remis-pierwszym-meczu-towarzyskim-czestochowie

 

 

 

IMG_9805

 

 

Po żmudnej pierwszej części przygotowań do nowego sezonu kolejne zespoły zaplecza PlusLigi rozpoczynają grę w sparingach. Swój pierwszy, nietypowy mecz towarzyski rozegrali siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa i Lechii Tomaszów Mazowiecki. W spotkaniu padł remis 2:2.

Pierwszy sparing w Częstochowie miał nietypową formę. Poszczególne partie trwały około 20 minut, a drużyny nie zdobywały punktu po każdej akcji. Pierwszą wymianę rozpoczynano zagrywką, a drugą – wyrzutem piłki z boku boiska. – Jest to nasze pierwsze spotkanie z inną drużyną. Umówiliśmy się z trenerem Rebzdą, że potraktujemy to jako gierkę treningową z dodatkowymi piłkami dorzuconymi z boku. Na tym etapie chodzi nam bardziej o intensywność gry, żeby przygotować się fizycznie do ligi a nie na szczegółach techniczno-taktycznych – wyjaśnił Radosław Panas.

 

W pierwszym secie trener Bartłomiej Rebzda postawił na zawodników, którzy tworzyli trzon zespołu w poprzednim sezonie. Na boisko weszli Bartłomiej Neroj, IMG_9848Wiktor Musiał, Kamil Gutkowski i Adam Miniak a „szóstkę” uzupełnili Paweł Rusin, Bartłomiej Janus oraz libero Tomasz Bonisławski. Gospodarze rozpoczęli w składzie Arkadiusz Żakieta, Bartosz Zrajkowski, Damian Kogut, Łukasz Łapszyński, Mariusz Schamlewski, Wiktor Rajzner i libero Kamil Dembiec. Na siatce górowali goście. Swobodnie grą kierował Neroj, a jego drużyna wyraźnie przeważała. Po drugiej stronie siatki dobrze radził sobie Żakieta. Lechiści skutecznie obijali blok. W końcówce Łapszyńskiego zmienił Artur Sługocki. Częstochowianie nie zdążyli jednak odrobić strat i przegrali 7:12. W drugiej partii goście ponownie nie wstrzymywali ręki w ataku. Po obu stronach nie było zbyt wielu błędów, wciąż na prowadzeniu pozostawali siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego. Druga odsłona zakończyła się ich zwycięstwem 11:6.

W dwóch kolejnych partiach trener Rebzda dał zagrać pozostałym zawodnikom. Na boisku pojawili się między innymi Michał Błoński, Przemysław Toma, Adam Sobolewski i Krzysztof Pigłowski. W drużynie gospodarzy w trzeciej partii nastąpiły tylko nieznaczne zmiany – na boisku pozostał Sługocki, a Paweł Stabrawa zmienił Żakietę. Częstochowianie dobrze grali blokiem i zaczęli przeważać na boisku. Chociaż przyjezdni starali się odrabiać straty, to Norwid kontrolował grę, wygrywając 13:7. W ostatniej odsłonie również Radosław Panas wprowadził pozostałych zmienników. Szansę na grę otrzymali Adrian Kraś, Wojciech Druzgała, Robert Giedrowicz. Otwarcie tej partii było najbardziej wyrównane. Dopiero dobra gra Rajsnera na siatce i celne zagrywki Łukasza Usowicza pozwoliły gospodarzom odskoczyć (9:5). Chociaż passę częstochowian przerwał Michał Lechowski, goście nie zdążyli odwrócić losów seta. Całe spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2
(7:12, 6:11, 13:7, 14:9)

Izabela Domagalska, „Remis w pierwszym meczu towarzyskim w Częstochowie” 

 

 

Galeria zdjęć  KS Norwid – fot. Natalia Grabarczyk 

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *